10 smieklīgi ticējumi un māņticības, kas pastāv dažādās pasaules vietās

Šķiet, mēs visi uzskatām sevi par mūsdienīgiem cilvēkiem, bet, kad ceļu šķērso melns kaķis, mēs neviļus satraucamies un apstājamies.

Tomēr citās valstīs ir ne mazāk izklaidējoši ticējumi.

Iekāpt fekālijās

Iekāpt suņa atstātos izkārnījumos nav ļoti patīkami, un diez vai tas var kādu iepriecināt. Tomēr Francijā to uzskata par labu zīmi, bet tikai tad, ja jūs iekāpjat ar kreiso kāju. Bet, ja iekāpjat ar labo kāju, – gatavojieties neveiksmei. Starp citu, mūsu valstī šāda situācija sola negaidītu naudas ieguvumu neatkarīgi no tā, ar kuru kāju esat iekāpis suņu ekskrementos.

Skaitlis četri

Kamēr mēs baidāmies no skaitļa “13”, Japānā un Ķīnā baidās no skaitļa “4”. Fakts ir tāds, ka šī skaitļa rakstība ir ļoti līdzīga rakstzīmei, kas apzīmē “nāvi”. Šī asociācija ir tik spēcīga, ka slimnīcu liftos nav 4. stāva pogas un nav istabu ar šo skaitli. Neviens nevēlas ceļot uz ‘’nāvi’’ un gulēt palātā ar ‘’nāves numuru’’.

Neslēpiet savus īkšķus

Japānā uzskata, ka, ja paslēpsi īkšķus kapsētā vai ejot tai garām, nevarēsi pēdējo reizi atvadīties no saviem vecākiem. Fakts ir tāds, ka japāņu tradīcijās īkšķis tiek saistīts ar ģimenes spēku un tiek pat dēvēts par “dzimšanas pirkstu”.

Košļāt gumiju pēc saulrieta

Lielākā daļa turku pēc saulrieta nekošļā košļājamo gumiju un skatās ar aizdomām uz tiem, kas to dara. Šajā valstī uzskata, ka košļājamā gumijas lietošana tumsā patiesībā ir miruša cilvēka miesas košļāšana. Protams, ja jūs to tieši pateiksiet tūristam, viņš vairs negribēs košļāt košļājamo gumiju pat dienas laikā.

Tostā pacelt ūdens glāzi

Vācijā nedrīkst tostā pacelt glāzi ūdens par kāda veselību. Saskaņā ar ticējumu tie, kas tā dara, vēlas, lai pārējie klātesošie nomirst. Protams, tas ir izdomājums, kam vajadzētu likt visiem klātesošajiem iedzert ko stiprāku, taču tas tomēr ir efektīvs izdomājums – neviens nevēlas justies kā sociopāts.

Sēdēšana uz spilvena

Malaizijā viņi principā nesēž uz spilveniem, un tas nav tāpēc, ka viņi atsakās no komforta. Šīs valsts iedzīvotāji uzskata, ka šāda uzvedība novedīs pie ādas slimību parādīšanās uz sēžamvietas. Bet, atrodoties Malaizijā, jūs varat droši nolikt galvu uz spilvena, nedomājot par to, kas un kurā vietā parādīsies uz ādas.

Vīnogu ēšana pusnaktī

Senos Spānijas ticējumos vīnogas bija sava veida aizsardzība pret raganām un ļaunajiem spēkiem. Aptuveni tajā pašā laikā valstī radās tradīcija Vecgada vakarā apēst 12 vīnogas, tādējādi nodrošinot laimi, labklājību un aizsardzību visa gada garumā.

Piektdiena, septiņpadsmitais datums

Piektdiena, trīspadsmitais datums, mūsu valsts iedzīvotājiem ir biedējoša un mistiska diena. Taču Itālijā neviens par trīspadsmito skaitli neraizējas, jo visi ar bailēm gaida piektdienu, septiņpadsmito datumu. Šai parādībai ir pavisam loģisks izskaidrojums: tikai divu elementu pārkārtojums pārvērš romiešu skaitli XVII par latīņu valodas vārdu VIXI, kas nozīmē “mana dzīve ir beigusies”.

Bērns un siers

Anglijā viduslaikos grūtniece pirmajās grūtniecības nedēļās gatavoja sieru, kas ‘’nogatavojās’’ 9 mēnešus, tāpat kā bērns. Dienā, kad bērns piedzima, ģimene sanāca pie galda, lai apēstu sieru, atstājot no tā tikai garoziņu. Bērna kristību dienā šo garoziņu pārnesa, lai dāvātu mazulim ilgu un laimīgu dzīvi.

Higiēna pēc saraksta

Lai nenovestu sevi nelaimē, Indijas iedzīvotāji rūpīgi ievēro ieteicamās pašaprūpes dienas. Piemēram, nelaime ir mazgāt matus ceturtdienās vai sestdienās. Nagus var griezt jebkurā dienā, izņemot otrdienu un svētdienu. Starp citu, pārliecinieties, ka higiēnas rituālus veicat pirms saulrieta, citādi pastāv risks pazaudēt dvēseli.

Leave a Comment